Սուրբ Էջմիածնում տեղի ունեցավ Մայր Աթոռի նախաձեռնությամբ ստեղծված «Գավիթ» հարթակի հանդիպումը` Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսի նախագահությամբ: «Հայաստան և Արցախ. գոյաբանական մարտահրավերներ և հաղթահարման ուղիներ» թեմայով հանդիպմանը մասնակցեցին եկեղեցականներ, ազգային, հասարակական, քաղաքական... 2023-10-06 Հոկտեմբերի 3-ին Գարեգին Երկրորդ Ամենայն հայոց կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց Բրազիլիայի հայոց թեմի ուխտավորներին` թեմի առաջնորդ Տ․ Նարեկ եպիսկոպոս Բերբերյանի ուղեկցությամբ:
2023-10-06 Հոկտեմբերի 3-ին Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսի նախագահությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի ունեցավ Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու եպիսկոպոսաց հավաք, քննարկվեցին Ադրբեջանի ցեղասպան գործողությունների հետևանքով Արցախի հայաթափմանը և Հայաստանի առջև ծառացած գոյաբանական մարտահրավերներին առնչվող... 2023-10-06 Հոկտեմբերի 4-ին Վատիկանում մեկնարկել է Եպիսկոպոսների սինոդի 16-րդ ընդհանուր վեհաժողովը: Այն կոչ է արել մոնիտորինգ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղում քրիստոնեական ժառանգության նկատմամբ: Միջազգային հանրությանը հորդոր է հղվել հումանիտար աջակցություն ցուցաբերել շուրջ հարյուր հազար արցախցի տեղահանվածներին... 2023-10-06 Հոկտեմբերի 5-ին Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնում հյուրընկալեց Անգլիկան եկեղեցու առաջնորդ, Քենթրբերիի արքեպիսկոպոս Ջասթին Ուելբիին։ Անգլիկան եկեղեցու գահերեցին ուղեկցում էին պատվիրակության անդամները և Միացյալ Թագավորության հայոց թեմի առաջնորդ Հովակիմ եպիսկոպոս Մանուկյանը... 2023-10-06 |