Ավելի քան 400 տեղահանված ընտանիքներ բնակություն են հաստատել Արմավիրի և Գեղարքունիքի մարզերում: «Բարձունք 5165» ֆրանսահայ բարեգործական կազմակերպությունը արցախցի ընտանիքներին տրամադրել է տաք հագուստ, անկողնու պարագաներ, սնունդ և բժշկական սպասարկում:
2023-11-10 ԳԱԱ հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտում մեկնարկեց երկօրյա միջազգային գիտաժողով՝ «Վիմագրական մշակույթ. Ժայռապատկերներից մինչև մեր օրերը» խորագրով: Գիտաժողովը նվիրված է ՀՀ ԳԱԱ հիմնադրման 80-ամյակին:
2023-11-10 ԱՄՆ հայոց Արևմտյան թեմում պատվել են «Վորլդ Վիժն» կազմակերպության պաշտոնյաներին: «Վորլդ Վիժնը» հայտնի է Հայաստանում կազմակերպած աղքատախնամ ու երիատասարդական բազմաթիվ ծրագրերով: ԱՄՆ հայոց Արևելյյան թեմում նշվել է Նյու Ջերսիի Սուրբ Ստեփանոս եկեղեցու օծման 35-րդ տարեդարձը: Թեմի կայքում դրամահավաքի... 2023-11-10 «ՀՕՖ»-ի երևանյան գրասենյակում բռնի տեղահանված արցախցիների աջակցության կարճաժամկետ, միջնաժամկետ ու երկարաժամկետ ծրագրեր են մշակվում: Առաջնային կարիքները հոգալուն հաջորդելու են բիզնեսի աջակցության ծրագրերը: